Valtuutetut voivat työskentelyä varten muodostaa valtuustoryhmiä, joita Kouvolan kaupunginvaltuustossa on yhteensä kymmenen.

Valtuustoryhmien puheenjohtajat 2019

Sosialidemokraattinen valtuustoryhmä (16)
Puheenjohtaja Outi Kasurinen
puh. 040 534 4793
outi.kasurinen@kouvola.fi

Kokoomuksen valtuustoryhmä (13)
Puheenjohtaja Matti Lindholm
puh. 040 848 6252
matti.lindholm@kouvola.fi

Keskustan valtuustoryhmä (9)
Puheenjohtaja Kimmo Jokiranta
puh. 0400 824 015
kimmo.jokiranta@kouvola.fi

Vihreiden valtuustoryhmä (6)
Puheenjohtaja Sari Hyytiäinen
puh. 040 565 0919
sari.hyytiainen@kouvola.fi

Perussuomalaisten valtuustoryhmä (5)
Puheenjohtaja Jari Käki
puh. 044 346 6461
jari.kaki@kouvola.fi

Kristillisdemokraattinen valtuustoryhmä (4)
Puheenjohtaja Sakari Smeds
puh. 050 463 1647
sakari.smeds@kouvola.fi

Vasemmistoliiton valtuustoryhmä (2)
Puheenjohtaja Mika Byman
puh. 050 375 2617
mika.byman@kouvola.fi

Sitoutumattomien valtuustoryhmä (2)
Puheenjohtaja Pulla Peltola
puh. 0500 551 680
pulla.peltola@kouvola.fi

Suur-Kouvolan Sitoutumattomien valtuustoryhmä (1)
Puheenjohtaja Jouni Suninen
puh. 040 704 6566
jouni.suninen@kouvola.fi

Kouvolan Sininen valtuustoryhmä (1)
Puheenjohtaja Jari Lindström
jari.lindstrom@kouvola.fi

Päivitetty 28.3.2019