Kaupunginvaltuusto kokoontuu maanantaina 9.11. – seuraa kokousta verkkolähetyksenä

Linkki verkkolähetykseen löytyy Valtuusto verkossa -sivulta. Kokouksen esityslistaan voi tutustua ennakkoon kaupungin verkkosivujen Päätöksenteko-osiossa.

Kouvolan kaupunginvaltuusto kokoontuu maanantaina 9. marraskuuta klo 17 kaupunginvaltuuston istuntosalissa. Kokous on avoin tilaisuus, ja asukkaat ovat tervetulleita paikan päälle seuraamaan keskustelua ja päätöksentekoa.

Kokouksessa päätetään muun muassa perusopetuksen ja kirjaston palveluverkoista vuosille 2027–2035 sekä Kouvolan vuoden 2027 tulovero- ja kiinteistöveroprosenteista. Lisäksi valtuustolle tuodaan tiedoksi kaupungin tammi-syyskuun osavuosikatsaus ja edunvalvontasuunnitelma vuosille 2027–2030.

Esityslistalla ovat muun muassa:

Lisäksi valtuusto käsittelee vuoden 2027 kokousaikoja ja merkitsee tiedoksi kaupungin edunvalvontasuunnitelman vuosille 2027–2030.

Esityslistan voi lukea kokonaisuudessaan liitteineen

Koko esityslista liitteineen on luettavissa Kouvolan kaupungin Dynasty-verkkopalvelussa.
Lisätietoa kaupungin päätöksenteosta sekä kokouksista löytyy kaupungin verkkosivujen Päätöksenteko-osiosta.

Lisätietoja:
Kaupunginvaltuuston kokousta pääsee seuraamaan suorana verkkolähetyksenä 9.11. klo 17 alkaen osoitteessa kouvola.fi/valtuustoverkossa.

Sivun alkuun