Kouvolan kaupunki

Ilmoitukset ja kuulutukset

Kuulutus ajoneuvon siirtopäätöksestä

Kuulutus ajoneuvon varastosiirtopäätöksestä 31.8.2026. Kouvolan kaupunki on siirtänyt liitteessä mainitun ajoneuvon vastaanottopisteeseen: Hinaus Sjöberg Oy, Remulantie 2, 45200 KOUVOLA. Tämä …

Poikkeamispäätös 286-449-2-264, Uimarannantie 45

31.08.2026 annetaan seuraava poikkeamispäätös:

Päätös melua ja tärinää aiheuttavasta tilapäisestä toiminnasta/NRC Group Finland Oy

Ympäristötarkastaja on päätöksellään § 26/2026, 27.8.2026 hyväksynyt NRC Group Finland Oy:n tekemän ympäristönsuojelulain (527/2014) mukaisen...

Rakennusvalvonnan lupapäätösten (RakL) kuulutus 27.08.2026, viikko 35

Kuulutetaan rakennusvalvonnan 26.08.2026 tekemät päätökset seuraaviin lupahakemuksiin: Pykälä Rakennuspaikka ja -hanke Lupanumero 526 286-473-2-4 Puiden kaataminen ranta-asemakaava-alueella Rautjärven rantakaava, metsänhakkuu …

Rakennusvalvonnan lupapäätöksen (MRL) julkipano 27.08.2026, vko 35

Päivämäärällä 28.08.2026 annetaan rakennusvalvonnan 26.08.2026 tekemä päätös seuraavaan lupahakemukseen: Pykälä Rakennuspaikka ja -hanke Lupanumero 1064 286-423-27-78 Rakennusluvan voimassaolon jatkaminen (MRL …

Kuulutus ajoneuvon siirtopäätöksestä

Kuulutus ajoneuvon varastosiirtopäätöksestä 26.8.2026. Kouvolan kaupunki on siirtänyt liitteessä mainitun ajoneuvon vastaanottopisteeseen: Hinaus Sjöberg Oy, Remulantie 2, 45200 KOUVOLA. Tämä …

Sivun alkuun