+
-+ Tulosta

Valtuustoryhmien puheenjohtajat

Valtuustoryhmien puheenjohtajat 2017

Sosialidemokraattinen valtuustoryhmä (16)
Puheenjohtaja Outi Kasurinen
puh. 040 534 4793
outi.kasurinen@kouvola.fi

Kokoomuksen valtuustoryhmä (13)
Puheenjohtaja Tapio Karvonen
puh. 040 746 7776
tapio.karvonen@kouvola.fi

Keskustan valtuustoryhmä (9)
Puheenjohtaja Topi Seppälä
puh. 044 299 3500
topi.seppala@kouvola.fi

Vihreiden valtuustoryhmä (6)
Puheenjohtaja Sari Hyytiäinen
puh. 040 565 0919
sari.hyytiainen@kouvola.fi

Perussuomalaisten valtuustoryhmä (5)
Puheenjohtaja Jari Käki
puh. 044 346 6461
jari.kaki@kouvola.fi

Kristillisdemokraattinen valtuustoryhmä (4)
Puheenjohtaja Sakari Smeds
puh. 050 463 1647
sakari.smeds@kouvola.fi

Vasemmistoliiton valtuustoryhmä (2)
Puheenjohtaja Mika Byman
puh. 050 375 2617
mika.byman@kouvola.fi

Sitoutumattomien valtuustoryhmä (2)
Puheenjohtaja Pulla Peltola
puh. 0500 551 680
pulla.peltola@kouvola.fi

Suur-Kouvolan Sitoutumattomien valtuustoryhmä (2)
Puheenjohtaja Jouni Suninen
puh. 040 704 6566
jouni.suninen@kouvola.fi

Yhteystiedot


Torikatu 10
45100 Kouvola
puh. 020 61 511 (vaihde)
faksi 020 615 3054

Kouvolan kaupunki
PL 85
45101 Kouvola

info(at)kouvola.fi
etunimi.sukunimi@kouvola.fi