• По-русски
  • In English
  • Auf Deutsch
  • På svenska
  • Tekstiversio
  • Sivukartta
Kouvola
Kouvola
Tarkennettu haku
  • Etusivu
  • eAsiointi
  • Palvelut
  • Kouvola-Info
  • Yhteystiedot
  • Päätöksenteko
  • Matkailu
  • Palaute
-+Tulosta
Etusivu / Kouvola-Info / Mediapalvelut / Tiedotteet / Kinnossa perjantaina n. 250 kävijää - kiitos kävijöille!

Kinnossa perjantaina n. 250 kävijää - kiitos kävijöille!

Viestikasarmin avajaiset Facebookissa

Viime perjantaina pidetyissä Kinnon Viestikasarmin avajaisissa sekä iltapäivän avoimissa ovissa oli yhteensä noin 250 vierasta. Kun mukaan lasketaan vielä Facebookin kautta aamupäivän tilaisuutta reaaliajassa seuranneet, nousee määrä reiluun 300:aan.

Kinnon molemmissa toimipisteissä, Päävartiossa ja Viestikasarmissa, Kouvolan Kasarminmäellä järjestettiin avoimet ovet perjantaina 28.5. Aamupäivällä juhlistettiin peruskorjatun Kinnon Viestikasarmin avajaisia ja käyttöönottoa pienimuotoisella kutsuvierastilisuudella. Vieraana ja juhlapuhujana oli johtaja Antti Neimala Elinkeinoelämän keskusliitto EK:sta. Tilaisuus taltioitiin ja lähetettiin suorana Facebookin kautta.

Katso Viestikasarmin avajaiset täältä.


Kinno toimii Kasarminmäen historiallisessa miljöössä kahdessa rakennuksessa: Päävartiossa (os. Vartiotie 4) ja vastikään kunnostetussa ja käyttöönotetussa Viestikasarmissa (os. Paraatikenttä 4).

Päävartiossa toimii Kinnon kehityspalvelut ja osa matkailupalveluita, Viestikasarmissa sijaitsevat Kinnon yrityspalvelut, logistiikkatoimiala, yritystilojen toimiala, tieto- ja viestintäliiketoiminnot, Bic Kymi sekä Protomo.

 

  • Mediapalvelut
  • Tiedotteet
Puhelinluettelo
Kouvolan palvelut A-Ö
  • Asukkaiden
  • Matkailijoiden
  • Osaajien
  • Tapahtumien
  • Yrittäjien
  • Päivitetty 31.5.2010
  • Kouvolan kaupunki
  • PL 85, Torikatu 10, 45100 Kouvola
  • puh. 020 61511
  • info@kouvola.fi