+
-+

Kouvola - Tuohikotti - Vekaranjärvi

Talviaikataulu 11.8.2016‒4.6.2017

x = pysähtyy tarvittaessa
T = ajetaan tarvittaessa
00.00 = autonvaihto
SS = sunnuntaisin ja pyhinä, mutta milloin kaksi tai useampia pyhäpäiviä on lähekkäin, ajetaan vain viimeisenä

M-P Koulp Koulp M-P Koulp
Koulp 1)
Kouvola 5:55 6:30 6:30 7:058:05
9:50
Virranniemi I I I IX
X
Jokela vt15 X X X XI
I
Valkeala, kirkko 6:10 6:50 6:50 7:25X
X
Valkeala, Kustaa III I I X I8:20
10:10
Toikkala X X I XI
I
Anttila I I 7:45 II
I
Selänpää I I 7:30 I8:45
10:25
Pihlajasaari X I I XI
I
Vuohijärvi I I 7:35 II
10:35
Tuohikotti I 7:15 I II
I
Vekaranjärvi 6:40 7:25 I 7:55I
I
Tuohikotti 6:55 I I 8:05I
I
Liikennöitsijä LAU LAU LAU LAUSL
ESLL
M-L M-P Koulp 3) M-P L M-P 5) M-P
Kouvola 11:00 13:10 14:05 14:0514:0514:1515:05
Virranniemi X X X XXIX
Jokela vt15 I I I IIXI
Valkeala, kirkko 11:20 X X XX14:30X
Valkeala, Kustaa III I 13:30 14:25 14:2514:25I15:25
Toikkala X I I IIXI
Anttila I I I XIII
Selänpää I 13:45 14:55 I14:40I15:45
Pihlajasaari I I I IIII
Vuohijärvi I 13:50 15:00 I14:45I15:50
Tuohikotti 11:45 I I II14:50I
Vekaranjärvi 11:55 14:05 I 15:0515:00I16:05
Tuohikotti I I I IIII
Liikennöitsijä LAU LAU LAU/PUO LAULAUSLLAU
M-P L M-P SSM-PSS
Kouvola 16:25 17:10 18:00 18:2522:00


Virranniemi X X X II


Jokela vt15 I I I XX


Valkeala, kirkko X X X 18:4022:15


Valkeala, Kustaa III 16:45 17:25 18:20 II


Toikkala I I I XX


Anttila X X T II


Selänpää I I I II


Pihlajasaari I I I IX


Vuohijärvi 17:05T T T II


Tuohikotti I I I 18:55I


Vekaranjärvi 17:15 17:55 T I22:40


Tuohikotti I 18:05 T IT
Liikennöitsijä LAU LAU LAU SLLAU
1) = Poikkeaa Selänpäästä Valkealan kristillisellä kansanopistolla maanantaisin opiston koulupäivinä.
3) = autonvaihto Valkealan koulukeskuksella
5) = Koulupäivinä ajetaan Valkealan koulukeskuksen kautta.
6) = Vekaranjärvellä ajetaan Kääpälän koululle asti, ei varuskuntaan
M-P M-P 1) Koulp Koulp 3)M-LM-L koulp. 2)Koulp
Tuohikotti I I 7:15 I8:0511:45II
Vekaranjärvi I 6:40 7:25 I8:1511:55I13:20
Tuohikotti I 6:55 I IIII13:30
Vuohijärvi 6:50 I I 7:358:35I12:55I
Pihlajasaari I I X IIXII
Selänpää 6:55 I I 7:308:40I13:00I
Anttila 6:40 I I XIIII
Toikkala I 7:10 7:45 II12:15IX
Valkeala, Kustaa III 7:20 I I 8:109:00I13:25I
Valkeala, kirkko X 7:20 8:10 XX12:20X13:50
Jokela, vt 15 I X I IIXIX
Virranniemi X I X XXIXI
Kouvola 7:40 7:40 8:30 8:309:2012:4013:4514:10
LAU LAU LAU LAULAULAULAUPUO
PIKA
M-P
Koulp 3) M-L M-P M-PSSM-P L
Tuohikotti I
I II17:15I18:45
Vekaranjärvi 14:10 I 15:1016:10I17:4518:55
Tuohikotti I
I IIIII
Vuohijärvi I
15:00 IIIII
Pihlajasaari I
I XXIIX
Selänpää I
X IIIII
Anttila I
X IIIXI
Toikkala I
I 15:30XIIX
Valkeala, Kustaa III 14:35
15:40 15:40II18:15I
Valkeala, kirkko X
X X16:3017:35X19:20
Jokela, vt15 I
I IIXII
Virranniemi X
X XXIXX
Kouvola 14:55
16:00 16:0016:5017:5018:3519:40
LAU
PUO/LAU LAULAUSLLAULAU
1) = Kouvolaan Tornionmäen kautta
2) = Poikkeaa Selänpäästä Valkealan kristillisellä kansanopistolla perjantaisin opiston koulupäivinä.
3) = autonvaihto Valkealan koulukeskuksella
5) = Vekaranjärvellä lähtö Kääpälän koululta, ei varuskunnasta asti

Kesäaikataulu 6.6. - 10.8.2016

Kaikki vuorot lähtevät laiturilta 5

M-P M-P M-P M-PM-LM-L
Kouvola 6.15 7.10 7.40 8.259.5011.00
Virranniemi I I x Ixx
Jokela, vt 15 x x I xII
Valkeala 6.30 7.25 x 8.40x11.20
Valkeala I I 8.00 I10.10I
Toikkala x x I xIx
Anttila I I x III
Selänpää I I 8.25 I10.25I
Pihlajasaari 6.45 7.40 I III
Vuohijärvi I I 8.15 I10.35I
Vekaranjärvi 6.55 7.50 I II11.55
Tuohikotti 7.05 I I 9.00I11.45
SL LAU LAU SLLAULAU
M-P M-P L M-LM-PM-P
Kouvola 13.10 14.05 14.05 14.1515.0516.25
Virranniemi x x x Ixx
Jokela, vt 15 I I I xII
Valkeala x x x 14.30xx
Valkeala 13.30 14.25 14.25 I15.2516.45
Toikkala I I I xII
Anttila I x I IIx
Selänpää 13.45 I 14.40 I15.45I
Pihlajasaari I I I III
Vuohijärvi 13.55 I 14.45 I15.5017.00T
Vekaranjärvi I 15.00 15.00 I16.0517.15
Tuohikotti I I I 14.50II
LAU LAU LAU SLLAULAU
L M-P SS M-PSS
Kouvola 17.20 18.00 18.25 22.00
Virranniemi x x I I
Jokela, vt 15 I I x x
Valkeala x x 18.40 22.15
Valkeala 17.40 18.20 I I
Toikkala I I x x
Anttila x x I I
Selänpää I I I I
Pihlajasaari I I I 22.30
Vuohijärvi T T I I
Vekaranjärvi 18.05 19.00 I 22.40
Tuohikotti 18.15 19.10 18.55 22.50T
LAU LAU SL LAU

T = ajetaan tarvittaessa
x = pysähtyy tarvittaessa
SS = sunnuntaisin ja pyhinä, mutta milloin kaksi tai useampia pyhäpäiviä on lähekkäin, ajetaan vain viimeisenä

M-P M-P M-P M-PL
Tuohikotti I 7.05 8.15 I8.10
Vekaranjärvi I 6.55 8.05 I8.20
Vuohijärvi 6.50 I I 8.158.35
Pihlajasaari I I I II
Selänpää 7.05 I I 8.258.40
Anttila 6.40 I I 8.10I
Toikkala I x x II
Valkeala Kustaa III 7.20 I I 8.409.00
Valkeala kirkko x 7.30 8.40 xx
Jokela, vt 15 I x I II
Virranniemi x I x xx
Kouvola 7.40 7.50 9.00 9.009.20
LAU SL LAU LAULAU
M-L M-L M-P M-PM-L
Tuohikotti 11.45 I 14.25 II
Vekaranjärvi 11.55 I I I15.10
Vuohijärvi I 13.15 I 14.25I
Pihlajasaari x I I Ix
Selänpää I 13.25 I 14.35I
Anttila I I I II
Toikkala x I x Ix
Valkeala Kustaa III I 13.45 I 14.50I
Valkeala kirkko 12.20 x 14.45 x15.40
Jokela, vt 15 x I x II
Virranniemi I x I xx
Kouvola 12.40 14.05 15.00 15.1016.00
LAU LAU SL LAULAU
M-P M-PSS L M-PSSL
Tuohikotti I 17.15 I III
Vekaranjärvi 16.10 I I 17.45II
Vuohijärvi I I 16.35 I18.1019.30
Pihlajasaari 16.15 I I III
Selänpää I I 16.45 I18.1519.40
Anttila I I I xII
Toikkala 16.25 I I III
Valkeala Kustaa III I I 17.00 18.1518.3020.00
Valkeala kirkko 16.30 17.35 x xxx
Jokela, vt 15 I x I III
Virranniemi x I x xxx
Kouvola 16.50 17.50 17.20 18.3518.5020.20
LAU SL LAU LAULAULAU

x = pysähtyy tarvittaessa
00.00 = autonvaihto
SS = sunnuntaisin ja pyhinä, mutta milloin kaksi tai useampia pyhäpäiviä on lähekkäin, ajetaan vain viimeisenä